Zdrowe odchudzanie


Jedni dostają szczupłą sylwetkę  w darze od Matki Natury, drudzy muszą o nią  powalczyć. Na tę walkę składa się trochę wyrzeczeń. Jeżeli chcesz osiągnąć szczupłą figurę – zmień swoje nawyki żywieniowe. Trening i dieta umożliwią Ci osiągniecie sukcesu. W Internecie można znaleźć setki diet, każda z nich ma inne założenia. I tutaj pojawia się problem. Która dieta będzie dobra dla mnie? Dieta z limitem kalorycznym, dieta jednoskładnikowa, a może dieta Atkinsa – https://kreatywnieproste.pl/dieta-atkinsa/ ? Żadna z nich! Najlepszą dietą jest po prostu zdrowe odżywianie.

Zdrowe odżywianie

  • Zacznij odżywiać się zgodnie z piramidą żywieniową. Ze swojej diety wyeliminuj fast-foody, słodycze, chipsy i inne niezdrowe przekąski. Te produkty nie wnoszą do Twojego organizmu niczego dobrego. Są to tzw. puste kalorie. Charakteryzują się zawartością dużej liczby kalorii przy jednocześnie niskiej wartości odżywczej. Po ich zjedzeniu zaraz jesteś głodny, a Twój brzuch rośnie w zastraszającym tempie! Staraj się jadać regularnie – 5 posiłków dziennie. Ostatni zjadaj 3 godziny przed snem. Dzięki temu Twój metabolizm będzie działał na pełnych obrotach przez cały dzień i całą noc!
  • Staraj się słuchać swojego organizmu i nie narzucaj mu reżimu. Jeżeli masz ochotę na ciastko – po prostu je zjedz. Nie rób sobie wyrzutów. Każdy ma prawo do chwili słabości i przyjemności. Jeden kawałek nie przekreśli Twojej diety, a Ty nasycisz swoje kubki smakowe.
  • Uzupełnieniem diety jest aktywność fizyczna. Jeżeli masz do zrzucenia kilkanaście kilogramów, to wykonywanie zwykłych brzuszków nie pomoże. Najpierw musisz spalić tłuszcz. W tym celu postaraj się wykonywać 2-3 razy w tygodniu, ćwiczenia cardio. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze – wybór należy do Ciebie. Teraz wiesz już wszystko. Racjonalne podejście do odchudzania i zdrowy rozsądek – to Twój przepis na szczupłą sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *